Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Jesteś tutaj: Start PomocKonfiguracja poczty

Konfiguracja poczty

Autokonfiguracja programów pocztowych

Serwery pocztowe ACTIVE 24 wyposażone są w funkcję autokonfiguracji programów pocztowych. Oznacza to, że podczas konfigurowania obsługi skrzynki e-mail w swoim ulubionym programie pocztowym nie będziesz zmuszony/na do żmudnego wypełniania wszystkich pól, adresów serwerów, portów itp. Proces konfiguracji przebiegnie automatycznie a program pocztowy sam wykryje ustawienia serwerów obsługujacych Twoją skrzynke e-mail. Przykłady proceców konfiguracji obecnie najpopularniejszych programów do obsługi e-mail zostały przedstawione poniżej.


Zalecamy korzystanie z protokołu IMAP

Zachęcamy do korzystania z protokołu IMAP, którego zaletą jest możliwość synchronizacji wszystkich folderów wiadomości, między różnymi programami pocztowymi. W tej konfiguracji wiadomość e-mail pobierana z serwera nie jest z niego automatycznie usuwana. Jest kasowana z serwera w momencie, kiedy użytkownik sam ją skasuje w programie pocztowym. IMAP zapewnia wygodę w obsłudze poczty e-mail niezależnie od miejsca, zapewnia dostęp do całej korespondencji na skrzynce e-mail.

Adresy serwerów poczty


  • Serwer IMAP (zalecany): mail.active24.pl port 143
  • Serwer POP3: mail.active24.pl port 110
  • Serwer SMTP: mail.active24.pl port 587
  • Wymagane parametry konfiguracji: Uwierzytelnienienie poczty wychodzącej, Połączenie SSL: STARTTLS

Konfiguracja popularnych programów pocztowych

  • Outlook 2010
  • Thunderbird
  • Opera
  • Program Mail - MAC OS

Logo Outlook 2010

Instrukcja konfiguracji programu Outlook 2010

1) Uruchom program Microsoft Outlook 2010.
2) Wybierz przycisk Informacje, a następnie przycisk Dodaj konto, aby utworzyć nowy profil.

Konfiguracja Outlook 2010

3) Po wyświetleniu okna "Dodaj nowe konto" podaj "Imię i nazwisko", "Adres e-mail" oraz "Hasło". Następnie kliknij przycisk Dalej

Konfiguracja Outlook 2010

4) W tym momencie zostanie dokonana automatyczna konfiguracja programu pocztowego. Wynik autokonfiguracji zostanie wyświetlony na ekranie. W celu sprawdzenia poprawności ustawień zaznacz opcję Ręcznie konfiguruj ustawienia serwera i kliknij Dalej.

Konfiguracja Outlook 2010

5) Na ekranie zostaną wyświetlone informacje o konfiguracji skrzynki w programie Outlook 2010. Prawidłowe ustawienia pokazane są na obrazku poniżej. Upewnij się, że został zaproponowany protokół IMAP a serwerami poczty przychodzącej i wychodzącej jest serwer "mail.active24.pl. W celu sprawdzenia ustawień serwerów SMTP i IMAP zaznacz opcję Więcej ustawień.

Konfiguracja Outlook 2010

6) W oknie Ustawienia internetowej poczty e-mail w karcie Zaawansowane znajdziesz dokładne ustawienia dla serwerów IMAP i SMTP. Prawidlowa konfiguracja znajduje się na obrazku poniżej. Po zatwierdzeniu ustawień wrócisz do okna z pkt. 5. Klinknij Zakończ.

Konfiguracja Outlook 2010

7) Gratulacje. W tym momenecie Twoje konto pocztowe zostało skonfigurowane. Klinkij przycisk Zakończ.

Konfiguracja Outlook 2010


If you are junk mailer mail to: bofh@active24.pl