Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Jesteś tutaj: Start PomocPhpBB

PhpBB

phpBB3 3.0.11 PL  - instalacja krok po kroku.


Jeśli zamierzasz stworzyć własne FORUM INTERNETOWE, to phpBB3 jest właśnie dla Ciebie. Dlaczego?

phpBB3 daje możliwość stworzenia atrakcyjnego Forum, a jego obsługa jest bardzo prosta: w pasek adresu dowolnej przeglądarki internetowej wpisujesz adres do panelu administracyjnego swojego forum (np.: www.forum.moja-strona.pl/admin) logujesz się do panelu administracyjnego i zarządzasz swoim forum.

phpBB3 oferuję bardzo wiele możliwości jak rozbudowany system zezwoleń, możliwość tworzenia wielopoziomowych forów, zaawansowany system obsługi prywatnych wiadomości, obsługę załączników w postach i prywatnych wiadomościach i wiele innych. Nie potrzebujesz ani informatyków ani webmasterów, a forum możesz uaktualniać  zawsze, kiedy masz na to ochotę i w dogodnym dla siebie czasie, nawet kilka razy dziennie!

Jak zacząć przygodę z phpBB3?


1. Co trzeba mieć, aby stworzyć forum przy użyciu phpBB3:


   
       

Wyszukaj nazwę domeny

                   

                                                                                                           

               
   Odwiedzając stronę active24.pl szybko sprawdzisz, czy domena, która Cię interesuje jest wolna, a system przeprowadzi Cię przez proces składania i finalizowania zamówienia. W tym samym zamówieniu nie zapomnij o serwerze. Korzystając z serwisu active24.pl zaznacz opcję Serwer active Home. Zapewnia on podstawę funkcjonowania dla forum na phpBB3 czyli bazę danych. Dzięki temu możesz na jednym serwerze założyć aż 5 niezależnych od siebie serwisów opartych na phpBB3 lub innych popularnych systemach CMS np stronę firmową na Joomla lub sklep internetowy na PrestaShop. Więcej informacji o możliwościach Serwera Home znajdziesz tutaj.

phpBB3 jest programem bezpłatnym. Pobierzesz go szybko ze strony phpBB3.org lub bezpośrednio z naszego serwera --> [POBIERZ - wersję phpBB3 3.0.11 PL]

   Po zapisaniu pliku phpBB3-3.0.11+pl-r210.zip do Twojego komputera rozpakuj pakiet. Otrzymasz nastepujące katalogi i pliki.

Instalacja phpBB3 - Active24.pl

2. Jak zainstalować phpBB3 na Twoim serwerze:

Krok 1: Stwórz najpierw subdomenę dla Twojego forum na serwerze (np. www.forum.nazwa_domeny.pl). Zrobisz to szybko w Panelu Klienta

Instalacja phpBB3 - Active24.pl

Krok 2: Będziesz poproszony o uzupełnienie informacji o bazie danych. Stwórz taką bazę wcześniej w Panelu Klienta

Instalacja phpBB3 - Active24.pl

Informacje o bazie danych znajdziesz w panelu Klienta w zakładce BAZY DANYCH np:

Host: db101.nano.pl
Nazwa użytkownika: usr017562
Nazwa bazy: db1_cms_h2_pl

Hasło ustawia sie w C-Panelu w zakładce BAZY DANYCH->ZMIEŃ HASŁO.

Instalacja phpBB3 - Active24.pl

Następnie należy zaktualizować ustawienie PHP SAFE MODE na serwerze dla domeny/subdomeny oraz serwera. W tym celu zaloguj sie do Panelu Klienta, następnie wejdź do zakładki Serwer WWW -> Konfiguracja PHP -> Wybierz adres serwera/domeny -> Wybierz zmienną PHP SAFE MODE i ustaw parametr na OFF i zastosuj zmiany.
Pojawi sie komunikat: Operacja została wykonana poprawnie. Czas wykonania zmian: 1 godzina.

Instalacja phpBB3 - Active24.pl

Krok 3: Otwórz program Total Commander. Zaloguj się używając hasła do FTP. Po zalogowaniu się zobaczysz dwa okna. Jedno z nich pokazuje zawartość Twojego komputera, drugie pokazuje zawartość Twojej storny internetowej na serwerze. Przejdź do katalogu [forum] na serwerze i skasuj z niego plik index.html. W oknie zawartości Twojego komputera odnajdź folder z phpBB3. Otwórz folder i skopiuj zestaw plików, jakie się w nim znajdują do drugiego okna.

Instalacja phpBB3 - Active24.pl

Krok 4: Przejdź do kreatora instalacji uruchamiając przeglądarkę internetową w pasku adresu wpisz nazwę swojej subdomeny (np.: www.forum.twoja-domena.pl ). Otworzy się strona z instalacją phpBB3. Wykonuj krok po kroku instalację.

3. Instalacja phpBB3 w przeglądarce – kolejne kroki:
   
Krok 1: Przejdź do instalacji. Kliknij ZAINSTALUJ

Instalacja phpBB3 - Active24.pl

Krok 2: Po zapoznaniu się z wprowadzeniem przejdź do następnego etapu instalacji.

Instalacja phpBB3 - Active24.pl

Krok 3: W następnym kroku zostaną wyświetlone wymagania instalacji. Zwróć szczególną uwagę na prawa zapisu plików i folderów.

Instalacja phpBB3 - Active24.pl

Krok 4: Zaloguj się do FTP i zmień prawa do wskazanych katalogów i plików na 777.

Instalacja phpBB3 - Active24.pl

Krok 5: Sprawdź ponownie wymagania instalacji po upewnieniu się, że prawa plików i katalogów są już właściwe ROZPOCZNIJ INSTALACJĘ.

Instalacja phpBB3 - Active24.pl

Krok 6: Wypełnij szczegóły połączenia z Twoją bazą danych. Jeśli otrzymasz pozytywny wynik testu przejdź do następnego kroku.

Instalacja phpBB3 - Active24.pl

Krok 7: Wypełnij informacje dotyczące logowania administratora forum. Jeśli otrzymasz pozytywny wynik testu przejdź do następnego kroku.

Instalacja phpBB3 - Active24.pl

Krok 8: W kolejnym kroku instalator utworzy i zapisze na serwerze plik konfiguracyjny forum. Przejdź do następnego kroku.

Instalacja phpBB3 - Active24.pl

Krok 9: Wypełnij informacje dotyczące konfiguracji e-mail.

Instalacja phpBB3 - Active24.pl

Krok 10: Tabele używane przez phpBB3 zostały utworzone i wypełnione podstawowymi informacjami. Przejdź dalej, żeby zakończyć instalację phpBB3.

Instalacja phpBB3 - Active24.pl

Krok 11: Powinieneś teraz skasować, przenieść lub zmienić nazwę folderu [install]. Jeśli tego nie zrobisz to działał będzie tylko panel administratora.

Instalacja phpBB3 - Active24.pl

Krok 12: Tak wygląda Twóje nowe forum internetowe. Możesz zmienić także wygląd Twojego forum wybierając jeden z wielu dostępnych motywów graficznych.
Życzymy dużo frajdy przy własnoręcznym zarządzaniu forum i wielu zadowolonych odwiedzających!

Instalacja phpBB3 - Active24.pl

If you are junk mailer mail to: bofh@active24.pl